اخبار بازی

سایت بازی Stalker 2 توسط روسیه مسدود شد

به نظر می‌رسد که وب سایت رسمی بازی Stalker 2 در روسیه به درخواست دولت روسیه مسدود شده است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی (که توسط XGP.pl مشاهده شده است)، این وب سایت توسط دفتر دادستانی کل فدراسیون روسیه محدود شده است. استودیوی اوکراینی جی‌اس‌سی گیم‌ورلد (GSC Game World) که در حال حاضر مشغول توسعه بازی است، به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین در حال انتقال استودیوی خود از کیف به پراگ است. با بازدید از وب سایت رسمی Stalker 2، بنری را می‌بینید که حمایت از اوکراین را تشویق می‌کند. جی‌اس‌سی گیم‌ورلد در مارس 2022 فعالیت تجاری خود را در روسیه متوقف کرد. بازی Stalker 2 رسما در ماه دسامبر منتشر می‌شود، اما به دلیل جنگ فعلی در اوکراین، توسعه پروژه به طور قابل درکی متوقف شده است.

جی‌اس‌سی گیم‌ورلد در اوایل ماه مارس ویدیویی را در کانال یوتیوب خود منتشر کرد و در آن تایید شد که توسعه Stalker 2 به دلیل مقابله با تهاجم روسیه متوقف شده است. در این بیانیه آمده است:

در 24 فوریه، روسیه به اوکراین اعلام جنگ کرد و موشک، تانک و سرباز به سرزمین ما فرستاد. کشور ما مجبور است دوباره برای هستی بجنگد. به نظر می‌رسد این بهای آزادی است.

این ویدئو که تصاویری از انفجارها در مناطق مختلف اوکراین را نشان می‌دهد، اضافه می‌کند:

این ویدیو پاسخ ما به سؤال [بچه‌ها چطور هستید] است. اکنون ما در حال تلاش برای کمک به کارمندان خود و خانواده‌های آن‌ها برای زنده ماندن هستیم. توسعه بازی به حاشیه رفت. ما قطعا بعد از پیروزی ادامه خواهیم داد. به افتخار اوکراین.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.