اخبار بازی

رابط کاربری ایکس باکس به زودی از رزولوشن 4K پشتیبانی می‌کند

از امروز به‌روزرسانی ماه اکتبر 2021 ایکس باکس در دسترس مخاطبین قرار می‌گیرد. با اعمال این به‌روزرسانی رزورلوشن تصویر داشبورد ایکس باکس به 4K ارتقا می‌یابد.

ویژگی اصلی آخرین به‌روزرسانی عرضه شده برای ایکس باکس، یکی از ویژگی‌هایی است که اعضای برنامه‌ی Xbox Insiders از ماه آگوست سال جاری میلادی در حال تست کردن آن بوده‌اند. در واقع، با اعمال این به‌روزرسانی داشبورد پلتفرم‌ ایکس باکس سری ایکس با کیفیت 4K اجرا خواهد شد.

قبل از انتشار این به‌روزرسانی، کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس داشبورد و سایر عناصر رابط کاربری این پلتفرم را با کیفیت 1080p رندر می‌کردند و سپس آن‌ها را به 4K ارتقا می‌دادند.

ایکس‌ باکس در یک پست در وبلاگ جدید این پلتفرم می‌گوید:

ما به خوبی می‌دانیم مخاطبینی که به جزئیات توجه ویژه‌ای دارند و به همین خاطر از رزولوشن تصویر 4K لذت زیادی می‌برند، دوست دارند تا تجربه‌ای بی نقص از کیفیت را روی پلتفرم ایکس باکس تجربه نمایند.

ما بسیار هیجان زده هستیم که از امروز به صورت رسمی اعلام کنیم آن دسته از گیمرهایی که دارای نمایشگر 4K دارند، از این پس می‌توانند از کیفیت 4K رابط کاربری ایکس باکس لذت ببرند.

در نتیجه‌ی این به‌روزرسانی، صفحه‌ی اصلی رابط کاربری، صفحه‌ی بازی‌ها و برنامه‌های من، راهنما، بخش تنظیمات و سایر دکمه‌های رابط کاربری ایکس باکس ظریف‌تر و دقیق‌تر از قبل خواهند بود.

ایکس باکس

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید و کاربردی اضافه شده در آخرین به‌روزرسانی ایکس باکس، حالت شب برای این پلتفرم است. با استفاده از این حالت می‌توان تنظیمات نور و صفحه نمایشگر را برای تطبیق در تاریکی شب و یا اتاق‌های تاریک و کم نور متناسب کرد. این قابلیت برای آن دسته از گیمرهایی که به نور حساسیت زیادی دارند، به شدت مفید خواهد بود.

کاربران با این ویژگی می‌توانند صفحه نمایش را کم نورتر کنند و یا چراغ سفید روی کنسول و کنترلر را کم کنند تا بدین صورت از حواس پرتی جلوگیری نمایند. همچنین، می‌توان یک برنامه‌ی زمان‌بندی برای حالت شب با تنظیمات کاملا شخصی سازی شده ایجاد کرد تا زمان روشن و خاموش شدن حالت شب اتوماتیک شود.

در نهایت، یک گزینه‌ی جدید به عنوان تنظیمات سریع (Quick Settings) به بخش راهنمای ایکس باکس اضافه شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک سری ویژگی‌های خاص را به سرعت روشن یا خاموش کنند. در حقیقت، این قابلیت برای افرادی که از معلولیت‌های خاصی رنج می‌برند، بسیار کاربردی می‌باشد.

نظر شما همراهان همیشگی واران گیم در این رابطه چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.