اخبار بازی

Diablo 4 و Final Fantasy 16؛ پرفروش ترین بازی های ماه ژوئن ۲۰۲۳ در آمریکا

مت پیسکاتلا از گروه تحلیل‌گر Circana اعلام کرده که بازی‌ Diablo 4 درکنار Final Fantasy 16 و Street Fighter 6 پرفروش‌ترین بازی‌های ماه ژوئن در آمریکا بوده‌اند.

به‌تازگی گروه تحلیل‌گر Circana (همان NPD سابق) آمار و ارقام فروش نرم‌افزارها و سخت‌افزارها در ماه ژوئن ۲۰۲۳ در کشور آمریکا را منتشر کرده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، بعضی از بازی‌های صاحب نام این ماه توانسته‌اند رتبه‌های برتر جدول فروش این ماه را به خود اختصاص دهند.

مت پیسکاتلا از گروه Circana در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرده بازی Diablo 4 رتبه اول فروش جدول ماه ژوئن آمریکا را به‌خود اختصاص داده است. این در حالی است که بازی Final Fantasy 16، انحصاری جدید پلی استیشن 5 دوم شده و Street Fighter 6 هم رتبه سوم را از آن خود کرده است. نکته جالب این است که فروش ماه عرضه استریت فایتر 6 بیش از دوبرابر فروش نسخه پنجم بوده است. همچنین این نسخه از نظر فروش دلاری بهترین عملکرد را از زمان عرضه Mortal Kombat 11 در ماه آوریل ۲۰۱۹ تابه‌امروز داشته است (بهترین عملکرد در میان بازی‌های مبارزه‌ای مشابه).

در ادامه جدول فروش، بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom چهارم شده و Hogwarts Legacy هم پنجم شده است. در ادامه می‌توانید فهرست ۲۰ بازی پرفروش ماه ژوئن ۲۰۲۳ در آمریکا را در واران گیم مشاهده کرده و نظرات خود را هم با ما در میان بگذارید. اشاره کنم که رتبه‌بندی بازی‌ها، براساس فروش دلاری آن‌ها است و فروش بسته‌های الحاقی یا خرید‌های درون‌برنامه‌ای مرتبط با بازی‌ها، لحاظ نشده است.

جدول فروش ماه ژوئن ۲۰۲۳ در آمریکا

۲۰ بازی پرفروش ماه ژوئن ۲۰۲۳ در آمریکا

در جدول فروش بازی‌ها از زمان آغاز سال ۲۰۲۳ تا انتهای ماه ژوئن در آمریکا هم بازی Hogwarts Legacy رتبه اول را از آن خود دارد و بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom هم همچنان دوم است. این در حالی است که بازی Diablo IV با عملکرد بسیار خوب خود رتبه سوم را در این جدول کسب کرده است و Call of Duty: Modern Warfare 2 هم چهارم شده است. در ادامه، بازی Star Wars Jedi: Survivor و Resident Evil 4 هم به‌ترتیب پنجم و ششم شده‌اند. در زیر هم می‌توانید جدول مربوط‌به ۲۰ بازی پرفروش از زمان آغاز سال ۲۰۲۳ تا پایان ماه ژوئن را مشاهده کنید.

جدول فروش بازی‌ها از زمان آغاز سال ۲۰۲۳ تا انتهای ماه ژوئن

۲۰ بازی پرفروش سال ۲۰۲۳ تا انتهای ماه ژوئن آمریکا

از نظر فروش سخت‌افزار هم پلی استیشن 5 همچنان به موفقیت خود ادامه می‌دهد و هم از نظر فروش دلاری و هم تعداد دستگاه، بهترین عملکرد را در ماه ژوئن در آمریکا از خود به‌نمایش گذاشته است. جالب است که بدانید فروش پلی استیشن از نظر تعداد دستگاه در ماه ذکر شده، به بالاترین رقم خود در یک ماه از زمان ژوئن ۲۰۱۰ تابه‌امروز رسیده است. همچنین هزینه‌های مصرف‌کنندگان (کاربران) روی پلتفرم پلی استیشن به بالاترین میزان خود برای ماه ژوئن از سال ۲۰۰۸ تابه‌امروز رسیده است.

نظر شما کاربران واران گیم دراین‌باره چیست؟

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *