اخبار بازی

نیل دراکمن از داستان لو رفتن بازی The Last of Us Part 2 می‌گوید

نیل دراکمن، کارگردان The Last of Us Part 2 به‌تازگی درباره اطلاعات و تصاویر فاش شده این بازی صحبت کرده است.

نیل دراکمن برای بازی The Last of Us Part 2 ایده‌های داستانی ریسک‌پذیری داشت که بعد از انتشار این اثر جنجال‌های زیادی به‌پا می‌کردند. همه چیز خیلی خوب پیش می‌رفت و از داستان این دنباله به‌شدت محافظت می‌شد تا هیچ چیزی لو نرود. بااین‌حال در سال ۲۰۲۰ همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ آغاز شد و استودیوی ناتی داگ نیز مثل تمام توسعه‌دهندگان دیگر مجبور شد تا به‌شکل دورکاری توسعه بازی پیش ببرد.

در حالی چند ماه تا انتشار بازی The Last of Us Part 2، ناگهان در یک روز کات‌سین‌ها و ویدیوهای زیادی از این اثر به‌شکل آنلاین لو رفتند و تقریبا تمام لحظه‌های مهم داستان بازی را فاش می‌کردند. این اتفاق آسیب زیادی به استودیوی ناتی داگ زد، زیرا نه‌تنها داستان بازی چند ماه پیش از عرضه آن فاش شده بود، بلکه خیلی از افراد واکنش‌های بسیار منفی‌ای نسبت به داستان داشتند و حتی به‌خاطر برخی از تصمیم‌های داستانی اعضای تیم سازنده بازی را تهدید به مرگ کردند.

نیل دراکمن / Neil Druckmann

حالا در مستند Grounded II که روی توسعه بازی The Last of Us Part 2 تمرکز دارد، نیل دراکمن، نویسنده و کارگردان این اثر درباره لو رفتن بازی صحبت کرده است. او در این مستند درباره اینکه می‌خواست مطمئن شود فرد افشاگر به هر طریقی مجازات شود، صحبت کرد و همچنین گفت که کسی که بازی را لو داد، یک فرد ۲۰ ساله بود که با والدین خود در هلند زندگی می‌کند و جزو کارمندهای استودیوی ناتی داگ نبوده است.

او راهی برای دسترسی به سرورهای ناتی داگ پیدا کرده بود و توانست که به این شکل فیلم‌های بازی The Last of Us Part 2 را به‌دست آورد. افشاگر بازی The Last of Us Part 2 یکی از طرفدارهای این اثر بوده و حتی با این کار قصد داشته است تا به سازندگان بازی کمک کند. او به ناتی داگ گفته است که فکر می‌کرد تیم ناتی داگ به‌خاطر توسعه بازی The Last of Us Part 2 پس از تاخیری که به‌خاطر همه‌گیری کووید-۱۹ پیش آمد، خیلی تحت فشار است.

بنابراین تصمیم گرفت تا فیلم‌های بازی را در اینترنت منتشر کند تا به این شکل ناتی داگ از فشار خارج شود. نیل دراکمن می‌گوید که این اتفاق برای او بسیار ناامید کننده بود، اما متوجه شد که باید با وجود آن به کار خود ادامه دهد و به این اتفاق‌ها اهمیتی ندهد. بازی The Last of Us Part 2 روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 قابل تجربه است. 

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *