اخبار بازی

سازنده Deus Ex دست به تعدیل نیرو زد

ایداس مونترال، سازنده بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy از اخراج تعدادی از اعضای استودیو خبر داده است.

روز گذشته، جیسون شرایر از رسانه بلومبرگ گزارش داد که گروه امبریسر ساخت نسخه جدید مجموعه Deus Ex را لغو کرده است که حدود دو سال توسط استودیو ایداس مونترال در حال توسعه بود،. در سال ۲۰۲۲ جف گراب از رسانه جاینت بمب از ساخت بازی جدید این مجموعه خبر داد و اعلام کرد که این بازی می‌خواهد کاری را انجام دهد که بازی Cyberpunk 2077 نتوانست. اکنون ایداس مونترال رسما تأیید کرد که ۹۷ کارمند خود را از تیم‌های توسعه، خدمات پشتیبانی و مدیریت اخراج خواهد کرد. این تصمیم به‌خاطر مشکلات اقتصادی، چالش‌های صنعت بازی‌های ویدیویی و تجدید ساختار گروه امبریسر گرفته شده است.

استودیو Eidos Montreal با انتشار بیانیه جدیدی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اظهار داشت: «در ۱۷ سال گذشته، تیم‌های ما در ایداس روی برخی از محبوب‌ترین برندها در این صنعت کار کرده‌اند و روایت داستان و نوآوری را در بازی‌های منحصربه‌فرد ترکیب کرده‌اند. ما تجربه‌های به‌یادماندنی خلق کردیم که برنده چندین جایزه شدند و به آن‌ها افتخار می‌کنیم و می‌دانیم که اعضای تیم ما قلب و روح خود را در همه آن‌ها گذاشته‌اند.

مشکلات اقتصاد جهانی، چالش‌های صنعت و تجدید ساختار جامع امبریسر سرانجام استودیو ما را نیز تحت تأثیر قرار داد. تصمیم دشواری گرفته شده است تا ۹۷ نفر از تیم‌های توسعه، مدیریت و خدمات پشتیبانی استودیو را ترک کنند.

ما در تلاش هستیم تا از تمام کارکنان تحت تأثیر این اتفاق حمایت کنیم. این افراد بسیار بااستعداد و باتجربه در حال ورود به بازار کار هستند و ما از آن‌ها می‌خواهیم که پروژه‌های بعدی خود را پیدا کنند و ما نیز به انجام آن کمک می‌کنیم. همان‌طور که ما از این زمان‌های دشوار عبور می‌کنیم، رفاه تیم ما در اولویت قرار دارد و متعهد به ساخت بازی‌هایی هستیم که بازیکن‌ها بتوانند در آینده نزدیک از آن لذت ببرند.»

ایداس مونترال در بیانیه خود به وجود نسخه جدید بازی Deus Ex یا لغو آن اشاره‌ای نکرد و همچنین اعلام نکرد که آیا مشغول کار روی مجموعه کاملا جدیدی بوده است یا خیر. دو بازی آخر این مجموعه یعنی بازی Human Revolution و Mankind Divided در مجموع باهم بیش از ۱۲ میلیون نسخه فروش داشتند. آخرین بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy اخرین محصول استودیو ایداس مونترال است که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. تا سال ۲۰۲۲ مالکیت این استودیو برای شرکت اسکوئر انیکس بود؛ تا اینکه گروه امبریسر آن را خریداری کرد.

استودیو ایداس مونترال تنها توسعه‌دهنده گروه امبریسر نیست که با تعدیل نیرو روبه‌رو شده است. در چند وقت اخیر استودیو Volition، استودیو Free Radical Design و استودیو Campfire Cabal توسط گروه امبریسر به‌طور کامل تعطیل شدند. همچنین بیشتر از ۹۰۰ کارمند از استودیوهایی مثل کریستال داینامیکس، استودیو Beamdog، استودیو Zen و استودیو Fishlabs از کار خود اخراج شده‌اند. تحلیل‌گرها می‌گویند که این تعدیل نیروها در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ نیز ادامه خواهند داشت و حتی شاهد تعطیلی استودیوها و شرکت‌های بیشتری خواهیم بود.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *