اخبار بازی

بازی‌های جدیدی از دنیای پابجی در راه است

کرافتون از برنامه خود برای تبدیل بازی PUBG: Battlegrounds به یک مجموعه و سرمایه‌گذاری بیشتر روی هوش مصنوعی خبر داد.

چانگان کیم، مدیرعامل شرکت کرافتون در یک گفت‌وگوی زنده اطلاعات جدیدی از برنامه‌های داخلی این ناشر را به اشتراک گذاشت. او توضیح داد که تیم آن‌ها در حال گسترش خط تولید بازی‌های مبتنی‌بر آی‌پی Battleground است و  می‌خواهد تا توسعه آثار خود را ازطریق همکاری با استودیوهای داخلی و خارجی و برون‌سپاری افزایش دهد.

شرکت Krafton اخیرا یک بازی شوتر استخراج‌محور جدید را معرفی کرد که برای انتشار در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است. این بازی درحال‌حاضر  Project Black Budget نام دارد، اما کرافتون ارائه جزئیات بیشتر از آن را به آینده موکول کرده است. انتظار می‌رود که ساخت اسپین-آف‌های مختلف از PUBG جزو برنامه‌های کرافتون باشد.

شرکت کرافتون در گذشته قصد داشت تا با همکاری گلن اسکافیلد، کارگردان مجموعه بازی‌های Dead Space یک اسپین-آف در جهان PUBG توسعه دهد، اما این پروژه درنهایت به یک دنباله معنوی برای دد اسپیس با نام The Callisto Protocol تبدیل شد که عملکرد چندان موفقی هم نداشت.

بازی PUBG: Battlegrounds یکی از پرطرفدارترین آثار چند سال اخیر است و با اینکه چندین سال از عرضه آن می‌گذرد، اما هنوز هم تعداد بازیکن‌های بسیار زیادی دارد. درواقع PUBG تنها اثری است که بازی پرسروصدای Palworld، موفق به شکستن رکورد تعداد بازیکن‌های همزمان آن در استیم نشده است.

شرکت Krafton به علاقه زیاد خود به هوش مصنوعی، به‌ویژه فناوری یادگیری عمیق نیز اشاره کرد. کرافتون این فناوری را یک ویژگی متحول‌کننده می‌داند و به‌طور فعال‌تر از آن در توسعه بازی‌های خود استفاده خواهد کرد. این ناشر اظهار داشت: «این فناوری نه‌تنها می‌تواند کارایی تولید را بهبود ببخشد، بلکه تجربه‌های کاربرمحور جدیدی را نیز ارائه می‌دهد.» شرکت اسکوئر انیکس نیز یکی از ناشرهای بزرگی است که قصد استفاده بیشتر از هوش مصنوعی را دارد.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *