اخبار بازی

جوکر فلوریدا از سازنده GTA 6 دو میلیون دلار غرامت می‌خواهد

جوکر فلوریدا از راک‌استار بابت استفاده از کاراکتری شبیه خود در تریلر معرفی GTA 6 درخواست غرامت کرد.

در هفته گذشته شرکت Rockstar از بازی بسیار مورد انتظار Grand Theft Auto VI رونمایی کرد که در آن اشاره‌های مختلفی به حواشی فلوریدا در دنیای واقعی شده بود. اکنون فرد خلافکاری که به «جوکر فلوریدا» شهرت دارد، از راک‌استار بابت استفاده از مدلی شبیه خود در تریلر رونمایی از جی‌تی‌ای ۶ طلب دو میلیون دلار غرامت کرده است.

لارنس سالیوان مشهور به جوکر فلوریدا در حساب کاربری خود بارها ادعا کرد که شخصیت به نمایش درآمده در تریلر معرفی GTA 6 شباهت انکارناپذیری به او دارد و به‌طور واضحی با الهام از او ساخته شده است. او در ویدیوی اخیر خود اظهار داشت: «من کسی هستم که آن‌ها از او الهام گرفته‌اند. من و جی‌تی‌ای باید صحبت کنیم، در غیر این صورت آن‌ها باید به من یک یا دو میلیون دلار بدهند. جی‌تی‌ای و راک‌استار با من در تماس باشید.»

یک خلافکار در بازی GTA 6 با الهام از خلافکار واقعی جوکر فلوریدا آمریکا

راک‌استار هنوز در مورد ادعاهای جوکر فلوریدا اظهار نظر نکرده است

بسیار بعید به نظر می‌رسد که این شخص بتواند از راکستار پول بگیرد؛ چراکه سازنده GTA 6 می‌تواند این شخصیت درون بازی را به‌عنوان یک نقیضه یا همان «تقلید طنزگونه» توصیف کند.

شرکت Rockstar به‌هیچ‌عنوان با چنین مواردی غریبه نیست. در گذشته یک بازیگر به نام لیندزی لوهان ادعا کرد که راک‌استار از چهره او برای طراحی یکی از شخصیت‌های GTA V استفاده کرده است و شکایتی را تنظیم کرد. درنهایت قاضی این پرونده اعلام کرد شخصیت درون بازی یک تقلید هنری، طنزآمیز و نامشخص از سبک زندگی یک زن جوان است و این موضوع قابل شکایت نیست.

راک‌استار در مورد درخواست غرامت جوکر فلوریدا اظهار نظری نکرده است و احتمالا در آینده هم بیانیه‌ای صادر نمی‌کند.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *