اخبار بازی

Marvel’s Spider-Man 2 و Super Mario Bros. Wonder پرفروش ترین بازی‌های اکتبر در آمریکا

به‌تازگی آماری از فروش بازی‌ها در ماه اکتبر ۲۰۲۳ منتشر شده‌اند و براساس آن، بازی Marvel’s Spider-Man 2 پرفروش‌ترین بازی این ماه بوده است.

شرکت سیرکانا که قبلاً به‌نام گروه NPD شناخته می‌شد، به‌تازگی ازطریق حساب کاربری مت پیسکاتلا، تحلیلگر خود در ایکس آخرین داده‌های فروش نرم‌افزار و سخت‌افزار در ماه اکتبر در ایالات متحده آمریکا را منتشر کرده است. در بخش نرم‌افزار، تعداد زیادی بازی جدید به فهرست ۲۰ بازی پرفروش ماه وارد شده‌اند.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، پرفروش‌ترین بازی ماه گذشته در ایالات متحده بازی Marvel’s Spider-Man 2 بود که به سرعت توانست به چهارمین بازی پرفروش سال تبدیل شود. در حال حاضر تنها بازی Hogwarts Legacy، بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom و بازی Madden NFL 24 از بازی Marvel’s Spider-Man 2 فروش بیشتری داشته‌اند. همچنین این بازی نسبت به آثار مهمی مثل بازی Mortal Kombat 1، بازی Diablo 4، بازی Starfield و بازی Star Wars Jedi: Survivor فروش بیشتری داشته است.

این‌در‌حالی است که ساخته جدید استودیوی اینسامنیاک گیمز تنها به شکل انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 در دسترس قرار گرفته است. علاوه‌بر‌این، در این گزارش آمده است که درآمد فروش بازی Marvel’s Spider-Man 2 نسبت به نسخه اول، افزایش دو رقمی داشته است، البته باید توجه داشت که این بازی با قیمت ۷۰ دلار که ۱۰ دلار نسبت به بازی قبلی بیشتر است، به بازار عرضه شده است.

پوستر بازی Super Mario Bros Wonder

در همین حین، جایگاه دوم پرفروش‌ترین بازی ماه اکتبر به یک بازی جدید و مهم دیگر تعلق دارد که همزمان با بازی Marvel’s Spider-Man 2 منتشر شد، بازی Super Mario Bros. Wonder که در حال حاضر بیست و یکمین بازی پرفروش سال ۲۰۲۳ است. البته این میزان فروش تنها متعلق به آمار فروش فیزیکی این بازی است، زیرا برخلاف ناشران دیگر، شرکت نینتندو آمار خود را با سیرکانا به اشتراک نمی‌گذارد.

در ادامه نیز آثار مهم دیگری مثل بازی Assassin’s Creed Mirage در رتبه سوم، بازی EA Sports UFC 5 در رتبه هفتم، بازی NHL 24 در رتبه هشتم، بازی Sonic Superstars در رتبه نهم، بازی Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 در رتبه دوازدهم، بازی Forza Motorsport در رتبه هفدهم و بازی Lords of the Fallen در رتبه بیستم پرفروش‌ترین بازی‌های اکتبر ۲۰۲۳ در آمریکا قرار دارند. تمام این بازی‌ها در ماه اکتبر منتشر شده‌اند.

درکنار این‌ها در بخش سخت‌افزار، کنسول پلی استیشن 5 نیز پرفروش‌ترین کنسول بازی ماه اکتبر در آمریکا بود. پس از آن نیز ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس و نینتندو سوییچ به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم پرفروش‌ترین کنسول‌ها قرار می‌گیرند. شما در ادامه می‌توانید فهرست کامل ۲۰ بازی پرفروش ماه اکتبر و ۲۰ بازی پرفروش سال ۲۰۲۳ در آمریکا را مشاهده کنید:

اساسین در شهر بغداد بازی Assassin's Creed Mirage شرکت Ubisoft (یوبیسافت)

پرفروش‌ترین بازی‌های اکتبر ۲۰۲۳ در آمریکا

 1. Marvel’s Spider-Man 2
 2. Super Mario Bros: Wonder
 3. Assassin’s Creed Mirage
 4. Madden NFL 24
 5. EA Sports FC 24
 6. Mortal Kombat 1
 7. UFC 5
 8. NHL 24
 9. Sonic Superstars
 10. Hogwarts Legacy
 11. Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)
 12. Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1
 13. NBA 2K24
 14. Starfield
 15. Elden Ring
 16. The Crew: Motorfest
 17. Forza Motorsport (2023)
 18. Star Wars Jedi: Survivor
 19. Minecraft
 20. Lords of the Fallen (2023)

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ در آمریکا

 1. Hogwarts Legacy
 2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
 3. Madden NFL 24
 4. Marvel’s Spider-Man 2
 5. Diablo IV
 6. Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)
 7. Star Wars Jedi: Survivor
 8. Mortal Kombat 1
 9. Starfield
 10. Resident Evil 4 (2023)
 11. MLB: The Show 23
 12. EA Sports FC 24
 13. Dead Island 2
 14. Final Fantasy XVI
 15. Street Fighter 6
 16. FIFA 23
 17. Elden Ring
 18. Armored Core IV: Fires of Rubicon
 19. Remnant II
 20. Dead Space (2023)
author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *