اخبار بازی

فروش پلی استیشن 5 به ۴۶.۶ میلیون دستگاه رسید

سونی ۴.۹ میلیون پلی استیشن 5 را در سه‌ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ به فروش رساند که نسبت‌به سال گذشته ۱.۶ میلیون دستگاه افزایش داشته است.

در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که سونی نه‌تنها آمار جدیدی از میزان فروش بازی‌های انحصاری پلی استیشن ارائه کرد، بلکه از فروش ۴۶.۶ میلیون پلی استیشن 5 تا ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) خبر داد. در سه‌ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ تعداد ۴.۹ میلیون PS5 فروخته شد که نسبت‌به مدت مشابه از سال گذشته ۱.۶ میلیون دستگاه افزایش داشته است.

در سه‌ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ فروش بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در مجموع به ۶۷.۶ میلیون نسخه رسید که در مقایسه با سال گذشته ۵.۱ میلیون افزایش داشته است. فروش آثار فرست-پارتی پلی استیشن ۴.۷ میلیون نسخه اعلام شده است که نسبت‌به مدت مشابه سال قبل ۱.۹ میلیون کاهش را نشان می‌دهد. دراین‌میان ۶۷ درصد از فروش نرم‌افزاری سونی مربوط‌به آثار دیجیتالی بود که با افزایش ۴ درصدی نسبت‌به سال قبل مواجه شده است.

شرکت Sony قصد دارد تا در سال مالی جاری ۲۵ میلیون پلی استیشن 5 را روانه بازار کند و برای اولین‌بار در طول تعطیلات پایان سال کنسول نسل ۹ خود را در تمام مناطق عرضه خواهد کرد. نظر به اینکه مشکلات تولید و توزیع کنسول PS5 به پایان رسیده است، باید منتظر ماند و دید که آیا سونی می‌تواند به این هدف دست یابد یا خیر.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *