اخبار بازی

۴ میلیون گیمر حرفه‌ای ایرانی هفته‌ای ۲۱ ساعت بازی می‌کنند

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تکرار آمار ۳۴ میلیونی گیمر‌های ایرانی، برای اولین بار به تفکیک آمار گیمرهای حرفه‌ای هم پرداخت. 

هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران اخیرا با اعلام برنده‌ها در بخش‌های مربوط به بازی‌های موبایل و همینطور فیفا ۲۳ به پایان رسید و در حاشیه مراسم اختتامیه این رویداد، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور آنلاین در مراسم توضیحاتی در رابطه با گیمرهای ایرانی ارائه کرد. وزیر در این مراسم اعلام کرد:

«روزی که جلسات آغاز این لیگ را برگزار می‌کردیم، هدف‌گذاری ما بر عدد یک میلیون نفر بود و امروز یک و نیم میلیون از فرزندان ما در این لیگ شرکت کرده‌اند. امروز بخش مهمی از بازی‌ها راهی برای گره‌گشایی از مسائل مهم اجتماعی است. آخرین آمار در پیمایش‌ها نشان می‌دهد ۳۴ میلیون ایرانی بازیکن هستند و میانگین سنی ۲۳ سال است و از این عدد ۴ میلیون بازیکن حرفه‌ای داریم که هفته‌ای بیش از ۲۱ ساعت بازی می‌کنند و این نشان می‌دهد بازی بخش مهمی در زندگی افراد است که باید با نگاه فرصت به این ماجرا نگاه کرد و از آن استفاده کرد.»

همچنین محمدامین حاجی هاشمی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، هم در این مراسم توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که مسابقات امسال در ۱۴ استان برگزار شد و هدف‌گذاری بنیاد، این است که سال آینده این مسابقه‌ها را در سراسر استان‌های کشور برگزار کنند. 

سیدمحمد هاشمی، جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در جریان این مراسم گفت: «وجود ۳۲ میلیون بازیکن بازی‌های رایانه‌ای در کشور نشان می‌دهد که موضوع بازی در کنار سایر محصولات فرهنگی نظیر موسیقی و کتاب بیشتر مصرف فرهنگی را در جامعه دارد. از این رو برنامه‌ریزی برای این حوزه بسیار حائز اهمیت است. 

امروز بازی‌های ایرانی در سبد مصرف بسیاری از خانواده‌های ایرانی قرار گرفته و بخش قابل توجهی از بازار مصرف بازی‌های دیجیتال در کشور به بازی‌های ایرانی تولید داخل اختصاص پیدا کرده است. امیدواریم که در آینده شاهد رشد و رونمایی از بازی مختلف ایرانی در کشور باشیم و به سمت تولید بازی‌های پرمخاطب و جذاب حرکت کنیم.»

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *