اخبار بازی

دنباله Cyberpunk 2077 تحولی ویچر ۳ خواهد بود

طبق اعلام استودیوی سی‌دی پراجکت رد، دنباله بازی Cyberpunk 2077 مانند سومین نسخه The Witcher تحول بزرگی در مجموعه خود ایجاد خواهد کرد.

حدود یک سال پیش، استودیوی سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که دنباله بازی Cyberpunk 2077 با نام رمزی Project Orion در دست ساخته قرار دارد. این اثر توسط تیم اصلی سازنده Cyberpunk 2077 و با کمک دفاتر ونکوور و ورشوی استودیو که به بوستون منتقل می‌شوند تا شعبه آمریکای سی‌دی پراجکت رد را تاسیس کنند، تولید خواهد شد. این دنباله در حال حاضر در مرحله طراحی مفهوم قرار دارد و تا اواخر سال ۲۰۲۴ مراحل اصلی توسعه آن آغاز می‌شود. گیب آماتانگلو، کارگردان بسته الحاقی Cyberpunk 2077: Phantom Liberty کارگردانی این پروژه را بر عهده دارد.

حالا ایگور سارزینسکی، کارگردان روایی استودیوی سی‌دی پراجکت رد مصاحبه‌ای تازه‌ای با رسانه PC Gamer داشته و در آن در رابطه با دنباله Cyberpunk 2077 صحبت کرده است. این‌طور که سارزینسکی می‌گوید، تیم سازنده این بازی در نظر دارد تا راه مجموعه The Witcher را در پیش بگیرد و مانند بازی The Witcher 3: Wild Hunt تحول بزرگی در این سری ایجاد کند. او در اینباره گفت:

«بازی‌های The Witcher و این را که چقدر در هر قسمت تغییر کرده‌اند در نظر بگیرید. ما یک تکامل مشابه این مجموعه را می‌خواهیم. Cyberpunk 2077 اولین سرمایه‌گذاری ما در یک دنیای علمی-تخیلی آینده‌نگرانه بود که مکانیک‌های گیم‌پلی، لحن، روایت، تم و جهت‌گیری هنری جدیدی داشت. برخی از موارد مانند طراحی هنری، شهر، موسیقی، سیستم تعاملی صحنه‌ها و سبک بازی تقریبا درست کار می‌کردند، اما سایر جنبه‌ها مانند پیشرفت شخصیت، تعامل با شخصیت‌های غیر قابل بازی و بهینه‌سازی آن زمان بیشتری برای درست شدن نیاز داشتند. این طبیعی است؛ غیر ممکن است که در اولین تلاش خود همه چیز را به پایان برسانید. حالا، با تکرار تمام عناصر بازی و عملکرد خوب، ما تمرکز خود را روی اتصال محکم‌تر آن‌ها و ایجاد یک تجربه درگیرکننده منسجم و کامل خواهیم گذاشت.»

در حالی که انتظار می‌رود هر دنباله‌ای بتواند تحولی در مجموعه خود ایجاد کند، اما باید در نظر گرفت تکرار تحولی که در سه‌گانه The Witcher ایجاد شد، کار بسیار سختی خواهد بود. این سه‌گانه مسیر تبدیل شدن تیم مستقل و تازه‌کار سی‌دی پراجکت رد به یک تیم بزرگ سازنده بازی‌های پرهزینه است. بازی The Witcher 3: Wild Hunt با بودجه ۸۱ میلیون دلاری ساخته شد، اما در حال حاضر سی‌دی پراجکت رد بیشتر از ۱۲۰۰ کارمند دارد.

در کنار دنباله بازی Cyberpunk 2077، استودیوی سی‌دی پراجکت رد هم‌اکنون روی چهارمین نسخه از سری The Witcher که با نام رمزی Project Polaris شناخته می‌شود نیز کار می‌کند.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *