اخبار بازی

PS5 در صدر جدول فروش ماه سپتامبر کنسول‌ها در آمریکا

کنسول پلی استیشن 5 سونی با تسلط کامل روی بازار فروش‌ کنسول‌های بازی آمریکا در ماه سپتامبر، به آمار فروش ۳.۷ میلیارد دلار در سال دست پیدا کرد.

مت پیسکاتلا، مدیر اجرایی و آنالیزور وبسایت Circana، علاوه‌بر آمار فروش نرم‌افزاری در ماه سپتامبر ۲۰۲۳، اعداد و ارقام مربوط‌به فروش سخت‌افزاری کنسول‌های سونی در ایالات متحده آمریکا را اعلام کرده که براساس آن، کنسول پلی استیشن 5 یک بار دیگر در صدر جدول فروش قرار گرفته و این موضوع شامل آمار فروش دلاری و تعداد فروش این محصولات می‌شود. این درحالی است که ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس در جایگاه دوم این فهرست قرار می‌گیرد.

پلی استیشن 5 در طول سال ۲۰۲۳، هم از نظر دلاری و هم از نظر تعدادی روی بازار کنسول‌های بازی آمریکا تسلط کامل داشته و این وضعیت با عرضه مدل جدید PS5 در ماه نوامبر تداوم خواهد داشت. مجموع هزینه خریداران سخت‌افزار سونی در طول سال گذشته به ۳.۷ میلیارد دلار رسیده که ۱۰ درصد بالاتر از موعد مشابه سال قبل از آن است.

مدل های مختلف کنسول PS5

آمار فروش لوازم جانبی این کنسول نیز در سال جاری به نقطه‌ی ۱۹۷ میلیون دلار رسیده که باز هم ۱۱ درصد بالاتر از سال قبل است. از این میزان ۱۵ درصد آن متعلق به کنترلرهای دوال سنس است. نکته‌ی جالب توجه دیگر این است که کنترلر وایرلس دوال سنس نسخه Marvel’s Spider-Man 2 Limited Edition در ماه سپتامبر پرفروش‌ترین لوازم جانبی سونی محسوب می‌شود.

مجموع هزینه‌هایی که گیمرهای آمریکایی روی خرید بازی‌های ویدیویی کردند نیز در این ماه به ۴.۵ میلیارد دلار رسیده که ۱۰ درصد بیشتر از سال قبل است. بااین‌حال فروش سخت‌افزاری کنسول‌های بازی در مجموع ۸ درصد کاهش را تجربه می‌کند.

سونی هم اخیرا به عادت همیشه با انتشار گزارش‌های مالی سه‌ماهه سراغ به‌روزرسانی آمار عرضه‌ی کنسول بازی خود رفته بود که براین اساس میزان فروش پلی استیشن 5 در دنیا به بیشتر از ۴۰ میلیون کنسول رسیده است.

در پایان نظرات خود را در اینباره با واران گیم و سایر کاربران در میان بگذارید.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *