اخبار بازی

بازی جدید خالق Fable احتمالا در جهان فیبل جریان دارد

بازی جدید پیتر مولینیو با اسم رمز MOAT در سرزمین سری بازی Fable جریان دارد.

با اعلام پیتر مولینیو، اتفاقات بازی بعدی او در سرزمین آلبیون رخ خواهد داد. نکته جالب اینجا است که آلبیون همان سرزمینی است که داستان سری Fable استودیو لاین‌هد در آن روایت می‌شد؛ مجموعه‌ای که مولینیو قبل از ترک استودیو، در روند توسعه‌ی آن دخیل بود.

پس از اشاره به پروژه در کنفرانس گیم‌لب سال گذشته، این اولین اطلاعات دقیقی است که از بازی جدید مولینیو در استودیو 22Cans داریم. در آن کنفرانس او گفته بود بازی مکانیزمی دارد که تاکنون در بازی‌های ویدیویی دیده نشده است. او همچنین اعلام کرد که بازی با اسم رمز MOAT شناخته می‌شود. ایشان وبلاگی دارد که در آن پروسه توسعه بازی را شرح می‌دهد.

مشخص نیست نقش آلبیون در بازی جدید مولینیو چگونه خواهد بود؛ به‌خصوص که شرکت مایکروسافت علامت تجاری و طبیعتا حق مالکیت سری فیبل را در اختیار دارد. البته امکان همکاری با مایکروسافت در این زمینه و ارتباط رسمی بازی جدید خالق Fable با جهان فیبل صفر نیست. اما احتمال دارد MOAT از آلبیون در مفهوم کلی‌تر استفاده کند. زیرا این اسم، نام دیگر سرزمین بریتانیای بزرگ در گذشته است.

گفتنی است بازی Fable مایکروسافت که مجموعه را ریبوت می‌کند، اولین بازی جدید سری پس از Fable Fortune در سال ۲۰۱۸ است. مدتی قبل تریلر بازی جدید فیبل با حضور ریچارد آیوده پخش شد.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *