اخبار بازی

یوبیسافت توسعه پروژه Q را لغو کرد

با اعلام شرکت یوبیسافت توسعه پروژه‌ی Q که یک بازی چندنفره و تیمی بود، لغو شده است.

در جریان جدیدترین اخبار بازی، شرکت یوبیسافت اعلام کرد روند توسعه بازی تیمی با اسم رمز پروژه Q لغو شده است. پیش از این، رسانه اینسایدر گیمینگ به احتمال لغو این پروژه اشاره کرده بود و حال یوبیسافت ازطریق سرور رسمی این بازی روی دیسکورد خبر لغو توسعه را تایید کرد. همچنین از زمان اعلام این خبر، سرور رسمی دیسکورد پروژه Q بسته شده است.

یوبیسافت پس از اعلام این خبر در دیسکورد توضیح داد: «اولین تست خصوصی بازی برای ما یک نقطه عطف بزرگ بود؛ چرا که نتیجه‌ی تمام تلاشی بود که تیم توسعه انجام داده و حمایت شگفت‌انگیز و استقبال عالی بازیکنان را به همراه داشت. ما عاشق این انرژی شگفت‌انگیز روی این سرور دیسکورد بودیم و به منزله‌ی سوخت ما برای توسعه پروژه به شمار می‌آمد.

حمایت شما یک هدیه واقعی بود و به ما توانایی داد به‌عنوان یک توسعه‌دهنده رشد کنیم تا بتوانیم بهترین تلاش خود را برای شما یعنی هواداران خود انجام دهیم. همه این لحظات گرم، اعلام این بیانیه را سخت‌تر می‌کنند. متاسفانه ما مجبوریم تست بتای خصوصی آینده بازی خود را لغو کنیم؛ چراکه توسعه پروژه Q دیگر ادامه نخواهد یافت. همچنین این بیانیه به این معنی است که باید این سرور دیسکورد را غیرفعال کنیم».

تصویر هنری پروژه Q یوبیسافت

استودیو سازنده پروژه Q اطلاعات زیادی درباره دلایل لغو توسعه این بازی ارائه نکرده است. در اطلاعیه آن‌ها در این‌باره آمده است: «در حال حاضر اطلاعات بیشتری برای در میان گذاشتن با شما نداریم اما می‌خواهیم از همه شما به خاطر علاقه و عشقی که به پروژه Q داشتید، تشکر کنیم».

پروژه Q نخستین بار در آوریل ۲۰۲۲ معرفی شد. یوبیسافت این بازی را به‌عنوان یک اثر تیمی و مبارزه‌ای در میدان نبرد توصیف کرد و گزارش‌ها نشان می‌دادند سازندگان این بازی در طول توسعه قرار است تست‌های گسترده و مختلفی را برگزار کنند. بااین‌حال یوبیسافت هرگز به زمان انتشار این بازی اشاره نکرد. یوبیسافت در گذشته تاکید کرده بود که پروژه Q یک بازی بتل‌رویال نیست، بلکه یک اثر چندنفره و تیمی کوچک‌تر با حالت‌های بازی مختلف خواهد بود. بااین‌حال گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند یوبیسافت در مقطعی از زمان، چندین و چند بازی بتل‌رویال را در دست توسعه داشته است.

نظر شما درباره‌ی اخبار یوبیسافت چیست؟ آن را با ما و سایر کاربرها در میان بگذارید.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *