اخبار بازی

معرفی کنترلر جدید PS5 با اسم رمز پروژه لئوناردو برای گیمرهای دارای شرایط جسمی خاص

شرکت سونی کنترلر جدید پلی استیشن 5 به نام Project Leonardo را با هدف ارائه‌ی گزینه‌های Accessibility (دسترسی‌) بیشتر معرفی کرد.

شرکت سونی در رویداد CES کنترلر جدید و قابل شخصی‌سازی Project Leonardo را برای بازیکنان دارای شرایط خاص جسمی معرفی کرد. جیم رایان، مدیرعامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در جریان این رویداد اعلام کرد که این کنترلر جدید به بازیکنان دارای محدودیت کمک می‌کند ساده و راحت‌تر بازی کنند. پروژه‌ی لئوناردو را می‌توان قدم جدید سونی در زمینه Accessibility (در دسترس بودن بیشتر ویدیوگیم برای بازیکنان محترم دارای شرایط جسمی یا ذهنی خاص) به شمار آورد.

به‌گفته رایان و براساس جدیدترین اخبار بازی، این کنترلر قابلیت‌های تنظیم و شخصی‌سازی زیادی دارد و با داشتن یک کیت باکیفیت از دکمه‌ها می‌تواند به‌عنوان یک کنترلر مستقل عمل کند یا با دسته دوال‌سنس جفت شود. در ادامه شرکت سونی توضیح داد که همزمان با ادامه دادن به توسعه‌ی این کنترلر، بازخوردهای ارزشمند را از جامعه‌ی بازیکنان دریافت خواهد کرد.

کلیدهای قابل شخصی‌سازی در کنترلر Project Leonardo پلی استیشن 5

در پست بلاگ پلی‌ استیشن آمده است: «ازطریق گفت‌وگو با کارشناسان گزینه‌های دسترسی و سازمان‌های فوق‌العاده به مانند AbleGamers ،SpecialEffect و Stack Up، ما یک کنترلر قابل تنظیم طراحی کرده‌ایم که با بسیاری از لوازم جانبی دیگر شرکت‌ها هماهنگ کار می‌کند و با کنسول پلی استیشن 5 ادغام می‌شود تا راه‌های جدیدی را برای تجربه‌ی بازی ارائه دهد.

کنترلر پروژه لئوناردو ازطریق چهار درگاه ۳.۵ میلی‌متری AUX قابل ارتقا است تا از انواع سوییچ‌های خارجی و لوازم جانبی دسترسی دیگر پشتیبانی کند. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد سوییچ‌ها، کلیدها یا آنالوگ‌های ویژه را با کنترلر Project Leonardo ترکیب کنند. لوازم جانبی خارجی را می‌توان به‌صورت پویا متصل یا جدا کرد و هر کدام را می‌توان طوری پیکربندی کرد که نقش هر کلید دیگری را داشته باشد».

این کنترلر را می‌توان به‌عنوان یک دسته بازی مستقل استفاده کرد یا با یک کنترلر بی‌سیم Project Leonardo دیگر یا دوال‌سنس جفت کرد. همچنین حداکثر دو کنترلر Project Leonardo و یک دوال‌سنس را می‌توان به‌صورت همزمان به‌عنوان یک دسته بازی مجازی استفاده کرد.

دانلود ویدیو از آپارات

طبق پست بلاگ پلی استیشن، دسته Project Leonardo را می‌توان برای استفاده روی سطوح صاف قرار داد؛ بنابراین بازیکنان می‌توانند از آن روی میز یا صندلی چرخ‌دار خود استفاده کنند. همچنین می‌توان این کنترلر را به‌راحتی روی پایه‌های AMPS یا سه‌پایه‌ها محکم کرد و برای تجربه‌ای راحت‌تر، به‌صورت ۳۶۰ درجه قابل تنظیم خواهد بود. بازیکنان می‌توانند جهت شمال را روی آنالوگ‌ها تنظیم کنند تا با جهت‌گیری ترجیحی آن‌ها مطابقت داشته باشد.

نظر شما درباره‌ی این کنترلر جدید چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *