اخبار بازی

شایعه: ایکس باکس گیم پس Core جانشین سرویس لایو گلد خواهد شد

طبق جدیدترین شایعات، سرویس ایکس باکس گیم پس سطح جدیدی خواهد داشت که قرار است جانشین ایکس باکس لایو گلد شود.

از زمان عرضه کنسول ایکس باکس اصلی، سرویس ایکس باکس لایو گلد یکی از اجزای اصلی پلتفرم گیمینگ مایکروسافت بوده است. این سرویس به مشترکان اجازه دسترسی به بازی چندنفره آنلاین می‌داد تا طی چند نسل بتوانند از تجربیات اجتماعی با دیگر افراد لذت ببرند. چند سال پس از شروع این سرویس، مایکروسافت شروع به ارائه‌ی بازی‌های رایگان به شکل ماهانه به کاربر‌های آن کرد. اکنون وظیفه‌ی اصلی ارائه‌ی بازی به مشترک‌ها در پلتفرم ایکس باکس بر عهده‌ی سرویس ایکس باکس گیم پس است.

همین باعث شده تصور شود که گیم پس جانشین لایو گلد خواهد شد. بنابر جدیدترین گزارش، قرار است چنین اتفاقی رخ دهد و عمر سرویس ایکس باکس لایو گلد به اتمام برسد. در عوض سطح جدید گیم پس با نام Xbox Game Pass Core جانشین آن خواهد شد. این مسئله از آنجایی اهمیت دارد که گیم پس کور مزایای تقریبا یکسانی خواهد داشت، اما اجازه دسترسی به تعدادی از آثار AAA را هم می‌دهد.

شایعه: سطح‌بندی جدید ایکس باکس گیم پس و جانشینی سطح Core با سرویس ایکس باکس لایو گلد

همان‌طور که در تصویر فوق واضح است، مایکروسافت مزایای سرویس جدید را مشخص کرده است. همچنان برای بازی آنلاین در ایکس باکس به اشتراک نیاز خواهید داشت، اما مزایای دیگری هم دراختیار کاربران قرار خواهد گرفت. سرویس جدید شامل آثار پرخرجی مثل هیلو ۵، Forza Horizon 4 و دووم ایترنال خواهد بود. چون یک کاتالوگ تشکیل‌شده از «بیشتر از ۲۵ بازی باکیفیت» دارد. همچنین قیمت گیم پس کور برابر با ایکس باکس لایو گلد است. همچنان می‌توانید آثاری را که از لایو گلد به اکانت خود اضافه کرده‌اید، تجربه کنید.

ظاهرا لایو گلد در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) به پایان راه خواهد رسید و همچنین فهرست آثار حاضر در گیم پس کور در ماه‌های آینده بیشتر هم خواهد شد. با اینکه سطح ابتدایی گیم پس برای افرادی‌که خواهان تجربه گیمینگ آنلاین هستند، مناسب است، می‌توان با پرداخت ۱ دلار بیشتر ماهانه، خود اشتراک ایکس باکس گیم پس را گرفت. به‌هرشکل یکی از قدیمی‌ترین سرویس‌های اشتراکی گیمینگ هم به پایان راه خود رسید تا تعهد مایکروسافت به گیم پس بیش‌ازپیش نمایان شود.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *