اخبار بازی

فروش سری بازی Mortal Kombat از ۸۰ میلیون نسخه فراتر رفت

استودیو ندررلم آخرین آمار فروش مجموعه Mortal Kombat را اعلام کرده که فروش این بازی فایتینگ از مرز ۸۰ میلیون نسخه عبور کرده است.

در طی معرفی رسمی بازی Mortal Kombat 1، استودیو ندررلم و شرکت برادران وارنر تایید کردند این مجموعه فایتینگ محبوب موفق شده فروشی بیش‌ از ۸۰ میلیون نسخه‌ای را داشته باشد.

دیروز بود که از ریبوت مجموعه مورتال کامبت رونمایی شد که قرار است شروعی تازه برای این مجموعه قدیمی باشد. در ادامه تایید شد این مجموعه مبارزه‌ای و خشن چه میزان فروش رفته است: «مجموعه بازی مورتال کامبت از زمان شروع خود در ۳۰ سال گذشته فروشی بیش‌از ۸۰ میلیون داشته است».

اما جایگاه این سری دربرابر رقیبان ژانر فایتینگ چگونه است؟ معمولا این ژانر تحت سلطه سه نام بزرگ Mortal Kombat، تیکن و استریت فایتر است. اما به‌طرز جالبی پس از مجموعه مورتال کامبت سری Super Smash Bros از نینتندو در جایگاه دوم قرار گرفته است. با اینکه آمار دقیقی برای همه مجموعه‌ها وجود ندارد، مخصوصا مجموعه‌های قدیمی‌تر مثل Soul Calibur یا Virtua Fighter، اما مورتال کامبت درصدر قرار دارد.

آمار فروش مجموعه‌های ژانر فایتینگ و صدرنشینی Mortal Kombat

افزودنی است اطلاعات زیر از سایت‌هایی نظیر ویکیپدیا و آمار فروش رسمی اعلام شده توسط ناشرانی مثل کپکام و بندای نامکو و سازندگانی مثل ندررلم به‌دست آمده است.

فهرست پرفروش‌ترین مجموعه‌های فایتینگ به‌شرح زیر است:

  • Mortal Kombat برابر ۸۰ میلیون
  • Super Smash Bros. برابر ۷۲.۳۹ میلیون
  • Tekken بالای ۵۴ میلیون
  • Street Fighter برابر ۴۹ میلیون
  • Soul Calibur* برابر ۱۷ میلیون
  • Dead or Alive* برابر ۱۱.۷ میلیون
  • Marvel vs Capcom برابر ۱۰ میلیون
  • Virtua Fighter* برابر ۵.۵ میلیون

گفتنی است درمورد بازی‌های ستاره‌دار احتمال دارد اطلاعات قدیمی یا ناقص باشند. به‌هرصورت سال ۲۰۲۳ یکی از بهترین سال‌های ژانر فایتینگ است؛ زیرا Street Fighter 6 در ماه ژوئن، Mortal Kombat 1 در سپتامبر و Tekken 8 هم احتمالا در همین سال عرضه خواهند شد.

author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *