اخبار بازی

کناره‌گیری مدیرعامل اسکوئر انیکس در ژوئن آینده

با اعلام اسکوئر انیکس، مدیرعامل این شرکت در ماه ژوئن آینده کناره‌گیری خواهد کرد.

اخبار جدید نشان می‌دهند که یوسوکه ماتسودا، رئیس و مدیر نمایندگی هلدینگ اسکوئر انیکس به‌زودی از سمت فعلی خود کناره‌گیری خواهد کرد. این تصمیم در ماه ژوئن آینده (خرداد-تیر ۱۴۰۲) در جریان چهل و سومین نشست سالانه سهام‌داران اسکوئر انیکس نهایی خواهد شد و تاکاشی کیریو، مدیر کنونی شرکت جانشین ماتسودا می‌شود.

در ادامه اسکوئر انیکس پیرامون کناره‌گیری ماتسودا توضیح داد: «به خاطر تحول سریع فضای کسب‌ و کار در صنعت سرگرمی، تصمیم به این تغییر گرفتیم تا تیم مدیریت دچار تحول شود و با استفاده از نوآوری‌های همیشه در حال تکامل تکنولوژی، خلاقیت اسکوئر انیکس را به حداکثر برساند تا این مجموعه بتواند سرگرمی‌های بیشتری به مشتریان خود در سراسر جهان ارائه کند».

ماتسودا از آوریل ۲۰۱۳ در اسکوئر انیکس مشغول فعالیت بوده و در ژوئن همان سال با کناره‌گیری یوئیچی وادا، ریاست این شرکت را بر عهده گرفت. بااین‌حال تاکاشی کیریو، جانشین ماتسودا به‌عنوان مدیر کل بخش برنامه‌ریزی شرکتی در ژوئن ۲۰۲۰ شروع به کار کرد و در آوریل ۲۰۲۱ به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی استراتژی و ارتباطات شرکتی اسکوئر انیکس منصوب شد. کیریو درکنار نقش مدیریت خود، رئیس هیئت مدیره شعبه‌ی چین اسکوئر انیکس بوده است.

باتوجه‌به عرضه‌‌ی بازی‌های بزرگی به مانند Final Fantasy 16 ،Final Fantasy 7 Rebirth و احتمالا ریسمتر Final Fantasy Tactics که اخیرا شایعه آن منتشر شده در سال جاری میلادی، باید دید خروج ماتسودا چه تاثیری بر روند کاری اسکوئر انیکس خواهد داشت. همچنین باید دید این تغییر مدیریت چه تحولی در نگاه این ناشر ژاپنی در استفاده از NFT ایجاد می‌کند.

شما می‌توانید نظرات خود درباره‌ی جدیدترین اخبار بازی را با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *