اخبار بازی

جدول فروش هفتگی انگلستان: صدر نشینی Hogwarts Legacy در هفته اول انتشار

در جریان هفته منتهی به ۲۲ بهمن ماه، بازی Hogwarts Legacy توانست صدر جدول فروش هفتگی انگلستان را با عملکردی بسیار خوب از آن خود کند.

در هفته منتهی به ۲۲ بهمن ماه و هفته اول عرضه بازی Hogwarts Legacy، شاهد عملکرد فوق‌العاده‌ای از جدیدترین ساخته استودیو اولانچ سافتور هستیم. Hogwarts Legacy توانست رکورد بهترین عرضه در میان سایر بازی‌های جهان هری پاتر را از آن خود کند. درگذشته این عنوان دراختیار Harry Potter and the Philosopher’s Stone بود که در سال ۲۰۰۱ عرضه شد. نکته جالب این است که بهترین عرضه Harry Potter and the Philosopher’s Stone در هفته اول انتشار نبود، بلکه به‌خاطر هایپ ایجاد شده برای فیلم، در هفته دوم شاهد بهترین عملکرد این بازی بودیم.

این درحالی است که Hogwarts Legacy دو درصد عملکرد بهتری را نسبت به هفته دوم Harry Potter and the Philosopher’s Stone از خود نشان داده است. عملکرد هاگوارتز لگسی از این نظر عالی است که موارد ذکر شده، تنها با لحاظ فروش نسخه فیزیکی بازی است و فروش نسخه دیجیتالی لحاظ نشده است. همچنین مشخص شده که ۸۲ درصد فروش کلی Hogwarts Legacy، مربوط‌به نسخه پلی استیشن ۵ و ۱۸ درصد مربوط‌به نسخه ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس بوده است.

در ادامه جدول فروش هفتگی انگلستان، بازی God of War Ragnarok رتبه دوم را از آن خود کرده و بازی FIFA 23 هم سوم شده است. این در حالی است که Mario Kart 8: Deluxe و Animal Crossing: New Horizons به‌ترتیب چهارم و پنجم شده‌اند.

در نیمه دوم، بازی Call of Duty: Modern Warfare II ششم شده و نسخه ریمیک Dead Space (هفته سوم عرضه) هم هفتم شده است. در انتها هم شاهد حضور بازی Nintendo Switch Sports در رتبه هشتم و نسخه نینتندو سوییچ Minecraft و New Super Mario Bros U Deluxe در رتبه‌های نهم و دهم هستیم.

در ادامه می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان در هفته منتهی به ۲۲ بهمن ماه را در واران گیم مشاهده کرده و نظرات خود را هم با ما در میان بگذارید.

جدول فروش بریتانیا

رتبه فعلی

رتبه قبلی نام بازی نکته قابل ذکر
۱ Hogwarts Legacy هفته اول انتشار
۲ ۲ God of War Ragnarok
۳ ۱ FIFA 23
۴ ۴ Mario Kart 8 Deluxe
۵ ۱۱ Animal Crossing: New Horizons بازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش
۶ ۵ Call of Duty: Modern Warfare II
۷ ۳ نسخه ریمیک Dead Space
۸ ۶ Nintendo Switch Sports
۹ ۷ نسخه نینتندو سوییچ Minecraft
۱۰ ۱۸ New Super Mario Bros U Deluxe بازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش
author-avatar

About واران گیم

واران گیم محلیست برای انتقال اخبار بازی ها و ارائه خدمات به کاربران فارسی زبان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *