اخبار بازی

Vanguard باعث ضعف آن شد

شرکت اکتیویژن بلیزارد ادعا می‌کند که یکی از دلایل عدم استقبال قابل توجه از بازی Call of Duty: Vanguard، تم برگرفته شده از جنگ جهانی دوم آن است.

در حالی که بازی Call of Duty: Vanguard از زمان انتشار خود در ماه نوامبر سال 2021 به عنوان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌ها لقب گرفته است، اما باز هم این آمار برای این مجموعه نسبتاً ضعیف تلقی می‌شود. عناوین پیشین این مجموعه از جمله Call of Duty: Black Ops Cold War از نظر آمار فروش عملکرد به مراتب بهتری نسبت به Call of Duty: Vanguard داشته است.

شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) در گزارش سالانه‌ی خود اعلام کرد که تم برگرفته شده از جنگ جهانی دوم بازی Call of Duty: Vanguard در عملکرد نسبتاً ضعیف این بازی از نظر فروش تاحدودی موثر بوده است و گیمرها نسبت به فقدان مدرنیته در این بازی واکنش مثبتی نشان ندادند.

این شرکت افزود:

در حالی که مجموعه‌ی Call of Duty یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های سرگرمی تاریخ است، اما نسخه‌ی پریمیوم (Call of Duty: Vanguard) ما در سال 2021 انتظارات را برآورده نکرد. ما معتقدیم که دلیل اصلی این امر به تصمیمات ما بازمی‌گردد.

تم این بازی برگرفته شده از جنگ جهانی دوم است و بخشی از جامعه‌ی کاربران ما از این موضوع استقبال نکردند و نوآوری و مدرنیته در بازی ما به اندازه‌ای که انتظار داشتیم وجود نداشت.

این شرکت چنین ادعا کرد که امید زیادی به نسخه‌ی آتی این مجموعه یعنی ساخته‌ی به شدت مورد انتظار و جدید استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) با نام Call of Duty: Modern Warfare II دارد.

ما مطمئناً در سال 2022 به رفع این مسائل خواهیم پرداخت. توسعه‌ی بازی جدید و بازی Warzone 2022 توسط استودیوی مشهور اینفینیتی وارد انجام خواهد شد.

ما در حال توسعه‌ی بلندپروازانه‌ترین بازی تاریخ Call of Duty هستیم و بیش از 3000 نفر در حال حاضر روی این مجموعه و بازگشت آن به تم Modern Warfare که موفق‌ترین عنوان Call of Duty است کار می‌کنند.

شرکت اکتیویژن در ماه آگوست چنین اذعان داشت که تمامی استودیوهای اصلی این شرکت در حال حاضر روی Call of Duty کار می‌کنند. با این حال، طبق گزارش‌ها این ناشر تصمیم گرفته است که زمان انتشار نسخه‌ی جدید Call of Duty را تا سال آینده به تعویق بیاندازد. با این اوصاف، اگر تا آن زمان شاهد نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت باشیم، احتمالاً این بازی به اولین عنوان این شرکت تبدیل خواهد شد که از زمان انتشار در دسترس کاربران سرویس گیم پس قرار می‌گیرد. این اولین بار در حدود 20 سال اخیر است که این مجموعه یک سال را استراحت خواهد کرد.

طبق گزارش بلومبرگ که در ماه فوریه منتشر شد، اکتیویژن پس از ناکامی Call of Duty: Vanguard تصمیم گرفت تا پروژه‌ی ساخت نسخه‌ی جدیدتر این مجموعه که توسط استودیوی تری‌آرک (Treyarch) ساخته خواهد شد را به تعویق بیندازد.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.