اخبار بازی

تفاوت پلی استیشن 5 و سری ایکس برای ما اهیمتی ندارد

سازندگان بازی Lies of P طی مصاحبه‌ای با وبسایت Gamingbolt از اهمیت تفاوت پلی اسنتیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس گفتند و فناوری جدید AMD را کمکی بزرگ دانستند.

ساخته‌ی اخیر استودیوی نئوویز گیمز (Neowiz Games) و راند 8 (Round 8 Studio) یعنی lies of P، یکی از جذاب‌ترین عناوین سولز-لایک اخیر است. این بازی که اقتباسی از داستان معروف پینوکیو است، فراهم کردن تجربه‌ی اکشن نقش‌آفرینی با سبک هنری گاتیک ویکتوریایی (Victorian Gothic) را هدف گرفته است که ما را به یاد Bloodborne می‌اندازد.

از آنجایی که این بازی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس/اس در حال توسعه است و با توجه به آنکه سری ایکس از پردازنده‌ی AMD Zen 2 با 3.8 GHz و پلی استیشن 5 از Zen 2 با 3.5 GHz بهره می‌برد، آیا تفاوت دو کنسول مذکور مهم به نظر می‌رسد؟

تیم سازنده‌ی Lies of P طی مصاحبه‌ای با وبسایت Gamingbolt اعلام کرد:

از آنجایی که در بخش بهینه‌سازی این بازی پیشرفت کرده‌ایم، تفاوت این دو کنسول عملاً برای ما اهمیتی ندارد.

اگرچه، قابلیتی که در هر دو نسخه تفاوت ایجاد می‌کند، پشتیبانی از فناوری FidelityFX Super Resolution شرکت AMD خواهد بود. در پاسخ به پرسشی مبنی بر تأثیر این فناوری در کمک به سازندگان، اعلام شد:

فناوری Super Resolution به دلیل افزایش کیفیت گرافیکی، کمک شایانی در توسعه‌ی این بازی کرده است. امیدواریم که این نوع وضوح تصویری در آینده به‌روزرسانی شود و مورد تکامل قرار بگیرد.

این استودیو همچنین تأیید کرد که بازی Lies of P دو حالت گرافیکی Performance و Quality خواهد داشت که در حالت اول، بازی با وضوح 1440p و نرخ فریم 60، و در حالت دوم با وضوح 4k حقیقی و نرخ فریم 30 اجرا خواهد شد. تیم سازنده در حال کار روی حالت 4k و 60 فریم نیز هست. تاکنون تاریخ عرضه‌ای برای این بازی اعلام نشده است.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.