اخبار بازی

برای کمبود پلی استیشن 5 بیتکوین را مقصر بدانید

یک تولیدکننده‌ی سخت‌افزار بازی‌های ویدیویی در اظهار نظری گفته است؛ برای کمبود کنسول پلی استیشن 5 یا ایکس باکس سری ایکس، ارز دیجیتالی بیتکوین را مقصر بدانید.

در طول ماه‌های گذشته، به دلیل شیوع ویروس کرونا، تعداد بسیار محدودی از پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در دسترس گیمرها بوده است. این موضوع به یک دغدغه‌ی بزرگ برای سونی و مایکروسافت بدل گشته و از همین رو، شرکت‌ها به دنبال افزایش مواد اولیه هستند. گفته می‌شود که تا اواخر 2022 یا حتی اوایل 2023، همچنان با کمبود موجودی مواجه هستیم. اگرچه در نسل‌های گذشته و به خصوص ماه‌های ابتدایی عرضه کنسول‌ها شاهد کمبود بوده‌ایم، اما این بار به دلیل تعطیلی کارخانه‌ها در سال 2020 و اوایل 2021، کمبود موجودی طولانی‌تر از قبل شده است.

به گزارش T3، کریس مات (Chris Mut)، رئیس شرکت Nerdytec که در زمینه‌ی تولید سخت‌افزار بازی‌های ویدیویی فعالیت دارد، در صحبت‌های اخیر خود به این موضوع اشاره کرده است که به غیر از شیوع ویروس کرونا، ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین نیز تاثیر بسیاری در کمبود پلی استیشن 5 در سرتاسر دنیا دارند.

مات در این باره گفت:

پلی استیشن 5، برخی کامپیوترها، اتومبیل‌های مدرن و بسیاری از کالاهای الکتریکی، ماه‌ها است که در دسترس نیستند یا گران‌تر شده‌اند. دلیل اصلی کمبود جهانی میکروچیپ‌ها است، زیرا نیمه‌رساناها وجود ندارند و در بازار کمبودشان حس می‌شود. به دنبال این موضوع، تولید متوقف می‌شود یا به کندی پیش می‌رود.

یک دلیل بسیار مهم تقاضای بالای چیپست‌ها، ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین هستند. استخراج برخی از این ارزها به قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارد و این موضوع به کمبود چیپ‌ها منتهی می‌شود.

در کنار استخراج ارزهای دیجیتالی و شیوع ویروس کرونا، برخی تصمیمات سیاسی کشورهای تاثیرگذار را می‌توان عامل دیگر کمبود چیپست‌ها دانست. هیچکس نمی‌داند کمبود وسایل الکترونیکی پیچیده تا چه زمانی ادامه دارد، اما باید قبول کرد که شیوع ویروس کرونا تنها عامل تاثیرگذار نیست.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.