اخبار بازی

نتفلیکس در حال حاضر قصد خرید استودیوهای بیشتری را ندارد

با وجود اینکه شرکت نتفلیکس اخیرا یک استودیوی بازی‌سازی را تصاحب کرده است، اما در حال حاضر قصد ادامه‌ی این روند را ندارد.

ماه ژولای بود که غول صنعت استریم یعنی نتفلیکس از گسترش فعالیت خود به حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی خبر داد و یکی از اعضای کلیدی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و فیسبوک را به عنوان مدیر این بخش از شرکت برگزید. نتفلیکس در ادامه و در اواخر ماه سپتامبر، نایت اسکول (Night School) را خریداری کرد. استودیویویی که عنوان تحسین‌شده‌ی Oxenfree را در کارنامه‌ی خود دارد.

این هفته و در جریان گزارش مالی نتفلیکس، مدیران این شرکت به توضیح درباره‌ی رویکرد آینده‌ی خود در قبال استودیو‌های بازی‌سازی پرداختند:

آینده‌ی استودیوی نایت اسکول پر از پتانسیل خواهد بود. [اما از ما] انتظار نداشته باشید که به خرید [استودیو‌های بازی‌سازی] ادامه دهیم. این مسئله یکی از رویکرد‌هایی است که ما اتخاذ می‌کنیم و زمانی آن را به کار می‌بندیم که موقعیتی مناسب به وجود آمده باشد.

بر اساس گزارش مالی، شما می‌توانید بگویید که وقتی مسئله‌ی ادغام و تملک (M&A) به میان بیاید، انتخاب‌های دقیقی می‌کنیم. اما وقتی که یک فرصت به وجود بیاید، وقتی که ما احساس کنیم که با یک شرکت هماهنگ شده‌ایم، [آن وقت است که] من فکر می‌کنم از این موقعیت استفاده خواهیم کرد اما تاکید می‌کنم که رویکرد شرکت همین است و چیز بیشتری وجود ندارد.

با این توضیحات، می‌توان گفت که نتفلیکس قطعا استعدادی خاص در نایت اسکول دیده و به همین سبب آن را به عنوان اولین استودیوی تاریخ این شرکت انتخاب کرده است. اما دقیقا چه ویژگی منحصربه‌فردی در این استودیو وجود دارد؟ مسئله‌ای که در ادامه‌ی این گزارش به آن اشاره می‌شود:

ما به شدت درباره‌ی تیم [نایت اسکول] هیجان‌زده هستیم. کار اصلی که آن‌ها انجام داده‌اند، تلاش برای اکتشاف داستان و روایت در کنار کشف مکانیک‌های مرکزی [تجربه‌ی] بازی است. ما فکر می‌کنیم که این [شیوه] حقیقتا با چیزی که ما به دنبال انجام آن هستیم، تناسب دارد.

خیلی خوب است که آن‌ها (نایت اسکول) را درگیر این پروژه بکنیم و به ایده‌ها و نظرات آن‌ها گوش بسپاریم. من انتظار دارم که این همکاری در طول سالیان آینده پربار باشد.

در حال حاضر استودیوی نایت اسکول مشغول توسعه‌ی عنوان Oxenfree II: Lost Signals است. این بازی در سال 2022 بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.