اخبار بازی

هنرمند اسطوره‌ای شرکت نامکو Hiroshi Ono از دنیا رفت

آقای هیروشی اونو (Hiroshi Ono) معروف به Mr Dotman در سن ۶۴ سالگی فوت کرد. ایشان در طراحی و ساخت بسیاری از آثار پیکسلی شرکت نامکو (Namco) نقش داشتند.

اطلاعیه‌ای در صفحه‌ی توییتر آقای اونو از درگذشت وی در ۲۴ مهرماه (۱۶ اکتبر) خبر داد.

آقای اونو از سال ۱۹۷۹ میلادی تا ۲۰۱۳ به عنوان طراح گرافیک برای نامکو کار می‌کرد.

آقای اونو تقریباً در ساخت تمامی بازی‌های کلاسیک نامکو، از جمله عنوان پر هوادار Pac-Man نقش داشته و مدل شخصیت‌های بسیاری از آن‌ها را نیز طراحی کرده است.

سازنده‌ی بازی Galaga، شیگرو یوکویاما (Shigeru Yokoyama)، در مصاحبه‌ای در ۲۰۱۱ میلادی اعلام کرد که آقای اونو نقش بسیاری در ساخت این بازی پیکسلی کلاسیک، داشته است.

شیگرو گفت:

طرح‌هایی که من برای این بازی کشیدم با نسخه‌ی نهایی که هیروشی اونو ساخت، بسیار متفاوت بود. بعد از کار زیبایش در بازی Galaga، هیروشی به کشیدن طراحی‌هایی از این دست مشهور شد و نام هنری Mr Dotman را برای خود برگزید.

عکسی از روش کار اونو که در یک مجله‌ی ژاپنی چاپ شده است.

اعضای صنعت بازی‌سازی ژاپن، به نوبه‌ی خود به این اسطوره‌ی بزرگ ادای احترام کردند.

کارگردان بازی Tekken، کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada)، که از اوسط دهه‌ی ۹۰ میلادی در باندای نامکو (Bandai Namco) مشغول فعالیت بوده است، در پیامی توییتری گفت:

برای آثار بزرگی که از خود به جا گذاشته‌ای، ممنونیم و برای آرامش روحت دعا می‌کنیم.

آهنگساز Streets of Rage، یوزو کوشیرو (Yuzo Koshiro)، نیز گفت:

دخترم به تازگی بخشی از آثار ایشان را دیده و عاشقشان شده است. من و هم نسلی‌هایم نیز تحت تأثیر این آثار زیبا قرار گرفته‌ایم. همه‌ی ما دلتنگ تو خواهیم بود.

به تازگی و قبل از فوت آقای هیروشی اونو، خبر تولید مستندی از زندگی وی منتشر شد. این مستند در مراحل اولیه‌ی تولید به سر می‌برد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.