اخبار بازی

تاریخ اکران جدیدی برای فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول اعلام شد

کمپانی دیزنی تاریخ اکران جدیدی را برای فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول از جمله «دکتر استرنج ۲» و «پلنگ سیاه ۲» اعلام کرده است.

علی‌رغم تأخیرهای متعدد به وجود آمده در پخش فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (به علت همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی برخی از سینماها)، سال ۲۰۲۱ همچنان قرار است میزبان چهار فیلم جذاب از دنیای سینمایی مارول باشد.

این چهار عنوان را فیلم‌های Black Widow و Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings که پیش از این در سینماها اکران شده‌اند، به همراه فیلم‌های Eternals و Spider-Man: No Way Home که قرار است به زودی در سینماها اکران شوند، تشکیل داده‌اند.

با توجه به تاریخ اکران این فیلم‌ها و فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول، به نظر می‌رسید که از این به بعد قرار است در هر سال، شاهد اکران چهار فیلم از دنیای سینمایی مارول باشیم ولی اکنون با جا به جا شدن تاریخ اکران برخی از این فیلم‌ها، به نظر می‌رسد که این برنامه (پخش چهار فیلم در هر سال) منتفی شده است.

علاوه بر این فیلم‌ها، کمپانی دیزنی برنامه‌ریزی کرده تا سریال‌های متعددی را نیز هرساله، از دنیای سینمایی مارول در شبکه اینترنتی دیزنی پلاس پخش کند.

به هر حال به نظر می‌رسد که کمپانی دیزنی قصد داشته تا با جا به جا کردن تاریخ اکران برخی از این فیلم‌ها، فاصله‌ی بیشتری را بین آن‌ها به وجود آورده و بدین ترتیب از خسته شدن طرفداران از فیلم‌های MCU در آینده، جلوگیری کند.

تاریخ اکران جدید فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول، به شکل زیر می‌باشد:

  • فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness از تاریخ ۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ (۲۵ مارس ۲۰۲۲) به ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ (۶ مه ۲۰۲۲) منتقل شده (۴۳ روز تأخیر)
  • فیلم Thor: Love and Thunder از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ (۶ مه ۲۰۲۲) به تاریخ ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۱ (۸ ژوئیه ۲۰۲۲) منتقل شده (حدود دو ماه تأخیر)
  • فیلم Black Panther: Wakanda Forever از تاریخ ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۱ (۸ ژوئیه ۲۰۲۲) به تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲) منتقل شده (حدود ۴ ماه تأخیر)
  • فیلم The Marvels از تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲) به تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ (۱۷ فوریه ۲۰۲۳) منتقل شده (حدود سه ماه تأخیر)
  • فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania از تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ (۱۷ فوریه ۲۰۲۳) به تاریخ ۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ (۲۸ ژوئیه ۲۰۲۳) منتقل شده (حدود ۵ ماه تأخیر)

علاوه بر این فیلم‌ها، دو پروژه‌ی بدون عنوان دنیای سینمایی مارول که یکی برای پخش در تاریخ ۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ (۲۸ ژوئیه ۲۰۲۳) برنامه‌ریزی شده بود و دیگری نیز قرار بود در تاریخ ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۲ (۶ اکتبر ۲۰۲۳) در سینماها به نمایش درآید نیز، به کل از برنامه‌ی پخش فیلم‌های آینده‌ کمپانی دیزنی حذف شده‌اند.

علاوه بر این، تاریخ اکران پروژه‌ی بدون عنوان دیگری از دنیای سینمایی مارول نیز که پیش از این قرار بود در تاریخ ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۲ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۳) در سینماها اکران شود، به یک هفته زودتر یعنی به تاریخ ۱۲ آبان ماه ۱۴۰۲ (۳ نوامبر ۲۰۲۳) منتقل شده است.

در کل با توجه این برنامه به نظر می‌رسد که طرفداران این فرنچایز باید در هر سال، به جای چهار فیلم، انتظار پخش سه فیلم را از دنیای سینمایی مارول داشته باشند.

منبع: کولایدر

meysamb
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.