اخبار بازی

جدول فروش هفتگی بریتانیا | بازگشت Ghost of Tsushima به صدر

به تازگی آمار و ارقام مربوط به فروش بازی‌های ویدئویی در کشور انگلستان در هفته‌ی گذشته منتشر شده است که مطابق آن عناوین انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ از جمله بازی تازه عرضه شده‌ی Ghost of Tsushima: Director’s Cut با قدرت تمام در رتبه‌های اول تا سوم این جدول قرار گرفته‌اند.

پرفروش‌ترین بازی فیزیکی هفته‌ی گذشته در منطقه‌ی بریتانیا، عنوان گسترش و ارتقا یافته‌ی Ghost of Tsushima: Director’s Cut، اثر استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch) بود. نسخه‌ی اصلی این عنوان در سال گذشته منتشر شد و در همان زمان نیز با استقبال بالای بازی‌بازان و موفقیت‌های بسیار همراه شد. حال پس از گذشت بیش از یک سال، عنوان Ghost of Tsushima: Director’s Cut به همراه محتویات اضافه و کیفیت بالاتر برای کاربران هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه شده که طبق آمارها بیش از ۹۱ درصد فروش هفته‌ی نخست آن بر روی کنسول نسل نهمی شرکت سونی بوده است.

پس از بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut، می‌توان انحصاری دیگر کنسول پلی‌استیشن ۵ یعنی عنوان Ratchet & Clank: Rift Apart را مشاهده کرد که در رده‌ی دوم جدول پرفروش‌های هفته‌ی گذشته‌ی انگلستان قرار دارد. این بازی در این بازه‌ی زمانی با رشد چشمگیر ۱۰۵ درصدی میزان فروش همراه بوده و در جدول ۸ پله صعود داشته است.

اما سومین عنوان پرفروش نیز باز هم به شرکت سونی تعلق دارد. عنوان ابرقهرمانی Spider-Man: Miles Morales در هفته‌ی گذشته موفق شد به لطف افزایش فروش ۹۲ درصدی خود را به رتبه‌ی سوم فروش فیزیکی انگلستان برساند تا در نهایت شاهد عملکرد فوق‌العاده‌ی محصولات شرکت سونی در این بازار بزرگ مصرف باشیم.

در همین حال عنوان انحصاری کنسول نینتندو سوییچ یعنی Mario Kart 8: Deluxe با کاهش ۴ درصدی میزان فروش، سه پله سقوط کرد و در رده‌ی چهارم جدول قرار گرفت. همچنین تنها بازی جدیدی که در هفته‌ی گذشته منتشر شد، عنوان Madden NFL 22 بود که با میزان فروش فیزیکی اندکی خود در رده‌ی ۱۹ جدول قرار دارد. بازی Hades نیز پس از افت فروش بیش از ۵۲ درصدی در هفته‌ی گذشته، ۱۵ پله سقوط کرد و به رتبه‌ی ۲۳ رسید.

در پایان شما می‌توانید فهرست ده عنوان پرفروش کشور انگلستان در هفته‌ی منتهی به تاریخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ (۲۱ آگست ۲۰۲۱) را در زیر مشاهده نمایید:

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Ghost of Tsushima: Director’s Cut ۱ ورودی جدید
Ratchet & Clank: Rift Apart ۲ ۱۰
Spider-Man: Miles Morales ۳ ۱۲
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۱
Minecraft (Switch) ۵ ۳
Grand Theft Auto 5 ۶ ۲
Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game ۷ ۵
Animal Crossing: New Horizons ۸ ۶
Assassin’s Creed Valhalla ۹ ۷
FIFA 21 ۱۰ ۱۴
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.