اخبار بازی

شرکت Sony و ارائه پتنتی جدید برای فروشگاه پلی‌استیشن

سونی (Sony) اخیرا پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است. این شرکت با این پتنت قصد دارد تا جزئیات مختلفی از بازی‌ها را بر اساس نحوه‌ی ساخت آن‌ها و اطلاعات بازی‌بازان در فروشگاه پلی‌استیشن به مخاطبین ارائه دهد.

سونی در اوایل سال جاری اختراع جدید خود را ثبت کرد (اطلاعات بیشتر در رددیت). حال، با دقت بیشتر در این پتنت جدید نکات جالبی در مورد ایده‌هایی که سونی درباره‌ی نحوه‌ی اصلاح لیست بازی‌ها در فروشگاه پلی‌استیشن در نظر دارد، فاش شده است.

این پتنت اساسا قصد دارد تا صفحات بازی‌های موجود در فروشگاه دیجیتالی پلی‌استیشن را که عموما با در نظر گرفتن موضوع و داستانی که بازی در مورد آن است و همچنین اطلاعاتی که مخصوص هر کاربری است، جزئیات متفاوتی را به مخاطبین ارائه می‌دهند، تغییر دهد. در حقیقت سونی می‌خواهد تا در صفحات توضیحات هر بازی در فروشگاه پلی‌استیشن، عناوین پیشنهادی دیگری را نیر برای بازی‌بازان معرفی کند و این پتنت نیز در همین راستا تولید شده و قادر است تا بر اساس اطلاعات هر کاربر و توضیحات عناوین مختلف، بازی‌هایی را پیشنهاد دهد که مخاطب از آن‌ها لذت خواهد برد.

پتنت جدید سونی - Sony

بدون شک چنین چیزی می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. همانطور که می‌دانید، بازی‌های سرویس محور اخیرا به طور فزاینده‌ای رشد کرده‌اند و بنابراین منطقی است که سونی بخواهد تا با به دست آوردن اطلاعاتی از علایق کاربران و در نظر گرفتن عناوین ساخته شده، لیست بازی‌های فروشگاه پلی‌استیشن را به شکلی جدید برای هر مخاطب طبقه بندی کند. همچنین بدین ترتیب مخاطبان قادر خواهند بود تا جدیدترین محتواهای عرضه شده برای هر بازی، به ویژه عناوین آنلاین و سرویس محور مانند Fortnite، را به آسانی در ابتدای لیست فروشگاه پلی‌استیشن مشاهده کنند.

البته، این مورد فقط یک پتنت است و لزوما تایید نمی‌کند که سونی قطعا چنین ویژگی را معرفی خواهد کرد. در حقیقت، اکثریت پتنت‌های شرکت‌ها عموما تنها یک سری ایده‌هایی هستند که حتی ممکن است هیچ وقت عملی هم نشوند. با این حال، این ویژگی حتی اگر عملی هم نشود، قابلیت بسیار خوب و مفیدی است و بدون شک برای بازی‌بازان نیز مفید خواهد بود.

نظر شما همراهان همیشگی واران گیم در رابطه با این پتنت جدید سونی چیست؟ به نظرتان این اختراع مفید و کاربردی است یا خیر؟ نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.