اخبار بازی

تاریخ برگزاری بتای Call of Duty: Vanguard مشخص شد- واران گیم

بازی Call of Duty: Vanguard برای عرضه در اواخر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است و اکتیویژن (Activision)، ناشر بازی، رفته رفته اطلاعات تازه‌ای را با طرفداران به اشتراک می‌گذارد. این شرکت، به تازگی مشخص نموده که چه زمان می‌توان منتظر شنیدن جزئیات بیش‌تر در رابطه با بخش چند نفره‌ی عنوان Call of Duty: Vanguard بود و همچنین تاریخ برگزاری بتای این بازی را نیز اعلام کرده است.

۱۶ شهریور ماه (۷ سپتامبر)، به صورت جهانی از بخش چند نفره‌ی این بازی رونمایی خواهد شد. ۱۹ الی ۲۲ شهریور ماه (۱۰ الی ۱۳ سپتامبر) یعنی تنها به فاصله‌ی چند روز از این اتفاق، کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن که بازی را پیش خرید کرده‌اند، دسترسی زودهنگام به بتای آن را دریافت خواهند کرد.

۲۵ و ۲۶ شهریور ماه، کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی که بازی Call of Duty: Vanguard را پیش‌خرید کرده‌اند در حالی دسترسی زودهنگام به بتای این بازی را دریافت خواهند کرد، که تمام کاربران پلتفرم پلی‌استیشن، فارق از اینکه بازی را پیش‌خرید کرده باشند یا نه، به این بخش دسترسی خواهند داشت. گفتنی است از میان کاربران رایانه‌های شخصی تنها گروهی در این نوبت قادر به تجربه‌ی بتای بازی Call of Duty: Vanguard خواهند بود، که آن را از طریق فروشگاه Battle.Net پیش‌خرید کرده باشند.

مرحله پایانی نیز بتای عمومی بازی است که ۲۷ لغایت ۲۹ شهریور ماه (۱۸ الی ۲۰ سپتامبر) برگزار خواهد شد و کاربران تمام پلتفرم‌ها به آن دسترسی خواهند داشت:

توسعه‌دهنده‌ی اصلی بازی Call of Duty: Vanguard که در هیاهوی جنگ جهانی دوم روایت می‌شود، استودیوی اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games) است. هرچند که تیم‌های داخلی متعدد اکتیویژن از جمله تری‌آرک (Treyarch)، ریون سافت‌وار (Raven Software)، بینوکس (Beenox) و High Moon Studios، بر روی این اثر کار می‌کنند. با این همه استعداد که در توسعه‌ی بازی امسال نقش دارند، می‌توان اظهار امیدواری نمود که محصول نهایی ارزشش را داشته باشد.

گرچه این موضوع که هرساله نسخه‌ی جدیدی از سری Call of Duty روانه‌ی بازار می‌شود، به کام برخی از طرفداران خوش نمی‌آید، اما اگر کیفیت این آثار بالا باشد، اکتیویژن قادر خواهد بود رضایت گروهی را که در رابطه با این موضوع دو دل هستند جلب کند. به لطف بتای بازی، بازی‌بازان تا اندازه‌ای با محصول نهایی آشنا خواهد شد. حقیقت این است که گرچه توسعه‌دهندگان و ناشران بازی‌ها از نسخه‌ی بتا به عنوان یک ابزار عالی برای سنجش سرورها قبل از انتشار ساخته‌های خود استفاده می‌کنند، اما در طرف مقابل، بازی‌بازان نیز در جریان برگزاری بتای یک بازی این شانس را دارند که عنوان موردنظرشان را محک زده و ببیند که آیا ارزش آن را دارد که وقت صرفش کنند یا خیر.

بازی Call of Duty: Vanguard در تاریخ ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۰ (۵ نوامبر ۲۰۲۱)، برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. شما همراهان گرامی می‌توانید با مراجعه به این نشانی، اخبار و مقالات مرتبط با این بازی را مورد بررسی قرار دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.