اخبار بازی

فروش مدل ویرایش‌شده‌ی پلی‌استیشن ۵ آغاز شده است

به نظر می‌رسد که اولین مدل ویرایش‌شده‌ی پلی‌استیشن ۵ در سکوت خبری عرضه شده است. مدلی که ماه پیش در یک کاتالوگ مشاهده شده بود، حالا در یکی از فروشگاه‌های کشور استرالیا دیده شده است.

نسخه‌ی جدیدی از سخت‌افزار پلی‌استیشن ۵ که پیش از این در یک کاتالوگ ژاپنی مشاهده شده بود حالا در یکی از فروشگاه‌های استرالیا دیده شده است. این مدل جدید یک کنسول درایو-دار بوده و شامل شماره مدل جدیدی می‌شود. سخت‌افزار هنگام عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ از طرح CFI-1XXX برای نام‌گذاری کنسول‌های خود استفاده می‌کرد. محصول جدید که در کاتالوگ سونی و فروشگاه استرالیایی دیده شده از یک طرح CFI-11XX برای نام‌گذاری استفاده می‌کند.

همان‌طور که در کاتالوگ ماه گذشته دیده شده بود، سخت‌افزار جدید شامل پیچ جدیدی برای نصب پلی‌استیشن بر روی پایه‌ی آن می‌شود. برای نصب کنسول دیگر نیازی به یک پیچ‌ گوشتی نیست و می‌توانید پیچ جدید را با دست بپیچانید. مدل جدید هم‌چنین ۳۰۰ گرم از مدل اصلی سبک‌تر است. هنوز مشخص نیست که آیا تغییراتی در قطعات درونی آن اعمال شده است یا خیر.

سونی اوایل سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که به دنبال اعمال تغییراتی کوچک در سخت‌افزار پلی‌استیشن ۵ برای مقابله با کمبود قطعات است. در کاتالوگ ژاپنی مشخص شده بود که سونی قصد دارد از یک ماژول بی‌سیم جدید هم در پلی‌استیشن ۵ ویرایش‌شده استفاده کند. البته مشخص نیست که آیا مدل مشاهده شده در استرالیا شامل این ماژول می‌شود یا خیر. طبق گزارشات سونی برنامه دارد تا تغییرات بیشتری را در آینده برروی پلی‌استیشن ۵ اعمال کند. یکی از این تغییرات شامل یک پردازنده‌ی ۶ نانومتری ویژه از سوی AMD می‌شود.

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌استیشن، اعلام کرده بود که در ماه ژوئن ۲۰۲۱ نسخه‌ی درایو-دار پلی‌استیشن ۵ ضررهایش را جبران می‌کند و از آن به بعد سونی می‌تواند انتظار سودآوری در بلند-مدت را داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.