اخبار بازی

یک ویرایشگر نقشه غیررسمی برای Red Dead Redemption 2 منتشر شد

تابستان دو سال قبل بود که بازی Red Dead Redemption 2، برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد، با این حال، در طی این مدت هیچ ماد بزرگی برای این بازی منتشر نشده است. گرچه، با توجه به ویرایشگر غیر رسمی نقشه‌ای که گروه لامبدا (Lambda) به تازگی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است، احتمالا شرایط به زودی تغییر خواهد کرد.

به ادعای گروه لامبدا، ویراشگر نقشه‌ای که این گروه ارائه کرده است، پیشرفته‌ترین ویرایشگر موجود برای ساخته‌ی تحسین شده‌ی استودیوی راک‌استار (Rockstar) به حساب می‌آید. این ویرایشگر به شما اجازه می‌دهد که “نقشه‌های جدید، مادهای بازی یا هرچیزی که دوست دارید را ” بسازید. با توجه به این که راک‌استار هیچ ابزار توسعه‌ی مادی را برای این بازی منتشر نکرده است، این ویرایشگر احتمالا همان چیزی خواهد بود که بسیاری از مادسازان استفاده‌ی آن را از همین لحظه آغاز می‌کنند.

با استفاده از این ویرایشگر، مادسازان قادر خواهند بود که از ymapها خروجی بگیرند و یا آن‌ها را به ویرایشگر وارد کنند. همچنین توسعه‌دهندگان مادها این امکان را نیز خواهند داشت که با به کار بستن کدهای حین اجرا در نقشه‌های خود، بدون دردسر تدوین و ایجاد کدهای جدید تقریبا همه چیز را کنترل کنند. افزون بر این‌ها، ویرایشگر گروه لامبدا شرایط را فراهم کرده است تا آن‌ها بتوانند عابران پیاده و وسایل نقلیه را مطابق خواست خود به بازی Red Dead Redemption 2 اضافه کنند.

باید امیدوار بود که راک‌استار و شرکت مادرش، تیک‌تو (Take-Two)، این ویرایشگر نقشه‌ی غیر رسمی را از کار نیاندازند؛ چراکه این اواخر تیک تو چند ماد از عناوین GTA: San Andreas و Vice City را حذف کرده است. مدیر عامل شرکت مادر راک‌استار در واکنش به این موضوع اذعان کرده بود که اگرچه تیک‌تو سیاست سخت‌گیرانه‌ای را در برابر مادها اتخاذ نخواهد کرد، اما اگر قرار باشد به اقتصاد این شرکت خدشه‌ای وارد گردد و یا رفتارهای ناپسند به اشتراک گذاشته شوند، حتما مادها را از میان برخواهد داشت. از این جهت و با توجه به این موضوع که ویرایشگر مورد بحث احتمالا اقثصاد تیک‌تو را تهدید خواهد کرد، غیر فعال شدن آن خیلی دور از انتظار نیست.

در هر صورت، شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید ویرایشگر نقشه‌ی گروه لامبدا را با مراجعه به این نشانی دریافت کنید. همچنین ویدئویی از این ویراشگر را نیز در ادامه برای شما قرار داده‌ایم که می‌توانید به مشاهده‌ی آنلاین و دریافت آن بپردازید:

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.