اخبار بازی

مایکروسافت روی 4K شدن وضوح رابط کاربری سری ایکس کار می‌کند

طی به‌روزرسانی جدید، افرادی که عضو Xbox Insider هستند، می‌توانند رزولوشن ۴K را برای رابط کاربری ایکس باکس سری ایکس، که قبلاً روی ۱۰۸۰p تنظیم شده بود، آزمایش کنند. این وضوح جدید کار با رابط کاربری را بسیار واضح‌تر و آسان‌تر می‌کند.

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس احتمالا قوی‌ترین کنسولی باشد که تا به حال ساخته شده است، اما هنوز دارای رزولوشن ۱۰۸۰p برای رابط کاربری خود است، موضوعی که در ابتدا چندان مهم به نظر نمی‌رسد اما در حالت ایده آل، کاربران قاعدتا خواهان کیفیت ۴K در تلویزیون ۴K HDR خود خواهند بود. بنابراین مطمئنا اضافه شدن این کیفیت به رابط کاربری سری ایکس، امری اجتناب ناپذیر است.

پلی استیشن ۵ از زمان راه اندازی دارای وضوح ۴K برای رابط کاربری خود است، که در حال حاضر یکی از برتری‌های سونی به حساب می‌آید. با این حال، به نظر می‌رسد که ایکس‌باکس سرانجام رزولوشن رابط کاربری خود را ارتقا می‌دهد. چنان که ایکس‌باکس اینسایدرها هنگامی که به یک صفحه نمایش ۴K متصل می‌شوند، می‌توانند یک رابط کاربری با وضوح بالاتر را روی ایکس‌باکس سری ایکس خود آزمایش کنند. تیم ایکس‌باکس از طریق وبلاگ رسمی خود در رابطه با این قابلیت گفته است:

صفحه اصلی، راهنما و سایر مناطق رابط کاربری با وضوح Native بیشتر برای افزایش کیفیت و خوانایی متن نمایش داده می‌شوند.

برخی از کاربران اشاره کردند که وضوح ۴K می‌تواند بر عملکرد و روان بودن بازی‌ها تاثیر منفی بگذارد؛ زیرا این قابلیت از حافظه‌ی بیشتری استفاده می‌کند، اما تیم ایکس‌باکس تأیید کرده که هیچ تغییری در حافظه‌ی موجود برای بازی‌ها ایجاد نمی‌شود. بنابراین اساساً، شما وضوح بهتری را در رابط کاربری تجربه می‌کنید، اما حافظه‌ی رم مختص به بازی‌های شما ثابت می‌ماند، بنابراین عملکرد بازی هیچ گونه آسیبی نمی‌بیند.

مایکروسافت

بهبود وضوح تصویر در رابطه کاربری هنوز در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد و انتظار می‌رود که در آینده طی یک به‌روزرسانی عرضه شود. لازم به ذکر است که مایکروسافت هیچ تاریخ انتشاری را برای این قابلیت مشخص نکرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.