اخبار بازی

اولین تجربه واقعی از استیم دک ولو

ولو، غول فناوری فعال در زمینه رایانه‌های شخصی گیمینگ مدتی پیش کنسول دستی مخصوص بازی‌های ویدیویی خود را با قیمت پایه ۴۰۰ دلار و با نام «استیم دک» معرفی کرد. پس از این معرفی برخی از خبرنگاران دنیای بازی‌های ویدیویی مرتبط به وب‌سایت‌های IGN و The Verge توانستند بدون هیچ واسطه‌ای به این محصول جدید دست یابند. اکنون با گذشت مدتی از این اتفاق، نتیجه بررسی این محصول از دید آن‌ها منتشر شده است.

به این ترتیب حال ما می‌توانیم مقایسه‌ای منصفانه و البته اولیه بین استیم دک و نینتندو سوییچ داشته باشیم. باید توجه کرد که استیم دک در حال حاضر به صورت رسمی عرضه نشده است و این بررسی‌ها و مقایسه‌ها می‌توانند بسیار ارزشمند باشند. در ادامه این بررسی از دید خبرنگار The Verge ذکر می‌شود و منظور از «من» اشاره به شخص مذکور است. با این نگاه اولیه جذاب همراه تکفارس باشید.

مطالب مرتبط:

البته پیش از پرداختن به این تجربه، بهتر است نگاهی به مشخصات استیم دک داشته باشیم، چرا که در ادامه چندان به آن پرداخته نمی‌شود. این کنسول مبتنی بر APU شرکت AMD است و ولو تصمیم گرفته در ساخت آن از یک پردازنده چهار هسته یا به عبارت دیگر، هشت رشته Zen 2 و یک کارت گرافیک AMD RDNA 2 همراه با هشت واحد محاسبه استفاده کند. سخت‌افزار مذکور با قرار گرفتن ۱۶ گیگابایت رم LPDDR5، بطن استیم دک و قلب تپنده آن را تشکیل می‌دهد.

طبق اعلام ولو ۳ مدل مختلف از جمله یک ویرایش مجهز به ۶۴ گیگابایت حافظه eMMC با قیمت ۳۹۹ دلار، ۲۵۶ گیگابایت حافظه NVMe SSD با قیمت ۵۲۹ دلار و ۵۱۲ گیگابایت حافظه پرسرعت NVMe SSD با قیمت ۶۴۹ دلار در تعطیلات میلادی پیش‌رو در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. اگرچه مدل مجهز به حافظه eMMC می‌تواند مشکلاتی را در سرعت نصب بازی‌ها و بارگذاری آن‌ها ایجاد کند، اما ولو قول داده که تفاوتی از لحاظ نرخ فریم یا کیفیت گرافیک میان این سه مدل مختلف مشاهده نشود.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.